środa, 4 listopada 2015

Fotograficzne Suwałki - wystawa fotografików z Suwałk i Olity


Zapraszam na wernisaż wystawy Fotograficzne Suwałki w dniu 6 listopada 2016 o godz. 17.00 w galerii Patio w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ulicy Papieża Jana Pawła II 5. Podczas wernisażu odbędzie się projekcja filmu autorstwa Bogusława Wasilewskiego. Wystawa czynna do 30 listopada 2016. Wstęp wolny

Fotograficzne Suwałki to nazwa pleneru fotograficznego jaki odbył się w dniach 6 - 7 czerwca 2015 w Suwałkach. W plenerze i warsztatach wzięło udział kilkunastu fotografików z Suwałk – głównie z Suwalskiej Grupy Twórczej SGT, a także fotograficy z Olity: Stasys Šmigelskas i Vilius Kuchalskis ( zaproszeni w ramach współpracy kulturalnej miast partnerskich Suwałk i Olity) oraz polscy uczestnicy pleneru i warsztatów: Maria Karna (SGT), Beata Kochańska (Suwałki), Tadeusz Krzywicki (Gołdap), Henryk Milewski (SGT). Marek Stankiewicz (SGT), Anna Amelia Sikorska (SGT), Beata Staniewicz (SGT), Marek Wasilewski (SGT), Marcin Wróbel (SGT) i Andrzej Zujewicz (SGT). 

 W trakcie pleneru uczestnicy fotografowali architekturę i ludzi naszego miasta: zaułki, detale architektoniczne, miejsca bardziej lub mniej znane, o różnej porze – także w nocy. Fotograficzne Suwałki to również warsztaty z fotografii otworkowej, na których własnoręcznie wykonanymi aparatami, często o najprostszej konstrukcji (pudełka po kawie, czekoladkach, stary koreks fotograficzny, pojemniki po kosmetykach itp.) powstały unikatowe, bardzo nastrojowe i zarazem eksperymentalne zdjęcia. Tematem tych zdjęć był portret i autoportret. Fajna zabawa, powrót do źródeł fotografii – jej historii, wymiana doświadczeń i nawiązywanie przyjaźni, to założenia pleneru, które zostały osiągnięte. 

Andrzej Zujewicz 
Kurator pleneru i prowadzący warsztaty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz